Samonosné schodiště pro váš zdravější život


Stavíte nebo rekonstruujete rodinný dům, jehož součástí bude e i schodiště? A už máte jasno v tom, jaký typ schodiště tam bude, jakému dáte přednost? Typů schodišť je celá řada a jedním z těch nejzajímavějších, zejména po estetické stránce, je schodiště samonosné.

schodiště v domě

Estetický dojem

Samonosné schodiště kmkdesign.cz je samo o sobě sice „samo – nosné“, ale také velmi pohledné. Tyto výrobky dovedou být výrazně dominantními prvky v jakémkoli interiéru a posadíte-li je do vhodného prostředí, bude je tu obdivovat každý, kdo k vám zavítá. Samonosná schodiště působí velmi dobrým estetickým dojmem podobně, jako schodiště spirálová, mohou být zhotovena ze dřeva, z kovu nebo z tvrzeného skla, případně z kombinace těchto materiálů, a budou vám přinášet radost desítky let.

Fyzická kondice

Kdo má doma schodiště, nestaví si jej jen proto, aby si jej zdáli prohlížel, naopak vřele doporučujeme zapomenout na výtahy chodit po schodech nejen doma, ale kdekoli jinde, jakmile se naskytne vhodná příležitost. Chůze po schodech napodobuje chůzi do kopce v horském terénu, posiluje lymfatický a imunitní systém, krevní oběh, nervovou soustavu a vaše trávení, tím pádem je to víceúčelový lék na mnoho civilizačních neduhů současné doby.

fotograf na schodišti

Ploché nohy

Jestliže jsme tu zmínili zdravotní aspekt chůze po schodech, neměli bychom zapomínat ani na tento na první pohled nevzhledný, ale také poměrně nebezpečný defekt. Chůze po schodech naboso podporuje vytváření nožní klenby a brání vzniku plochých nohou velice efektivně a měli byte vědět, že kdo má ploché nohy, nebo alespoň náznak plochých nohou, objeví se u něj časem problémy s deformací páteře a vadným držením těla, potíže s kyčelními a kolenními klouby, problém v kotnících a nártu, nebude schopen delší chůze a sportovních aktivit, zkrátka bude to podobné, jako u handicapovaných osob na invalidním vozíku.

Powered by: Wordpress