Jak funguje bezdrátový teploměr do bazénu


S přicházejícím teplým počasím sníme mimo jiné i o koupání v bazénu. Již nebude trvat dlouho, a začneme je napouštět, v přípravě na koupací sezónu. Ovšem je jasné, že ani za parného léta nechceme lézt do mrazivě ledové vody – a přesně taková bývá v čerstvě napuštěném bazénu. V závislosti na tom, zda jej máme vyhřívaný a také na počasí se pak voda postupně ohřeje. Jak ale poznat, kdy už má tu správnou teplotu?

skok do bazénu

Pomoci nám mohou speciální teploměry, konstruované tak, aby měřili právě teplotu vody, a nikoliv vzduchu, jak je tomu u těch klasických. Jinak fungují na prakticky stejném principu. A vzhledem k tomu, jak užitečné jsou, není divu, že nějaký má snad každý majitel bazénu. Ovšem je také pravdou, že existuje mnoho nejrůznějších typů, přičemž každý je vhodný pro trochu jiný typ.

Jedním z nich je pak i bezdrátový teploměr do bazénu chlorito.cz. Zatímco ostatní se připevňují drátem buď ke schodišti, nebo jinému výstupku, aby byla udržena jejich poloha, u tohoto bezdrátového tomu tak není. Ten obvykle plave na hladině. Jistě, mohl by být i u dna, avšak to by ztěžovalo čtení hodnot – jak bychom zjistili, jakou má voda teplotu předtím, než do ní vlezeme, když by byl teploměr u dna?

klasický zahradní bazén

Díky tomu se také nemusíme bát, že se o onen drát řízneme nebo se do něj dokonce zamotáme, což je nebezpečné zvláště u dětí. Ty totiž ještě nemají ani zdaleka tak vyvinuté motorické schopnosti, a navíc v takovéto situaci snadněji ztratí hlavu. O tom, že by to mohlo skončit katastrofou, se asi není potřeba zmiňovat.

Je však faktem, že tento typ teploměru má i své nevýhody. Tou hlavní je, že měří teplotu na hladině, kde je nejvyšší. Může se tedy stát, že se voda bude zdát teplá, avšak když do ní vstoupíme, zjistíme, že u dna je ještě docela ledová. S tím je potřeba při odečítání údajů počítat, abychom pak nebyli nepříjemně překvapeni.

Powered by: Wordpress