Zateplení všeobecně


Nastává nám doba, kdy bude muset být zateplena každá stavba, jinak budou padat pokuty. Všude se bude více a více hovořit a psát o energetické náročnosti budovy a bude se na tom bazírovat stále více. Má se tím pomoci této planetě, ale zda to ještě bude, co platné, to je ve hvězdách. To nás však nesmí odradit.

V této souvislosti se budeme stále více a více setkávat se zkratkou ETICS. Pokud jste se s ní ještě nesetkali, je to takový malý zázrak. Nuže, podíváme se, co to znamená. Ta zkratka vychází z anglického označení External Thermal Insulation Composite System. Pokud anglicky neumíte, můžeme si to vyložit asi jako vnější tepelněizolační kompozitní systém.

zateplená fasáda

Není to zase tak složité, jak to vypadá, zateplení je totéž, jen jinými slovy. Takže tím pádem již víte, co to je zkratka ETICS.

K tomu se váže také to, že zateplení musí na zdi nějak držet. Věřte tomu, že natřít panel lepidlem a připlácnout na stěnu by asi nebyl příliš dobrý nápad. Pravděpodobně by to celé upadlo ještě, než by zateplovači sundali lešení. Na to se musí docela jinak.

zateplená fasáda

Nejmodernější je kotvení těchto panelů do zdi, a to speciální technikou, která je vhodná jak do cihel, tak i do panelů. Tvárnice jsou pak naprostou samozřejmostí.

Ta úplně nejnovější a nejmodernější technologie se nazývá Spiral Anksys. Bohužel již zde není místo na to, abychom se třeba jen stručně podívali, jak to celé funguje, ale to nevadí. Pokud totiž chcete zateplovat, tak se s ní můžete seznámit kliknutím na odkaz v tomto článku. Tím se přenesete na webové stránky, kde se s touto technologií seznámíte a také si zde hned můžete domluvit spolupráci. Uvidíte, že toto přepnutí vás nezklame, protože se dozvíte nové věci a možná se i domluvíte s touto společností na spolupráci. Nuže, klikněte a nenechte se předběhnout někým jiným. Abyste začali šetřit za teplo co nejdříve.

Powered by: Wordpress