Proč není vhodné mít sídlo firmy v bytě


V dnešní době chce stále více lidí pracovat z domova. To platí i o podnikatelích. Těm to v podstatě umožňuje internet, kdy z něj mohou provádět v podstatě veškerou svou práci. Když si pak mají tito lidé zvolit sídlo firmy, je pochopitelné, že uvažují i nad svým domovem. To však nemusí být vždy ten nejlepší nápad.

Jistě, mít sídlo firmy v bytě je naprosto možné. Naše zákony to nezakazují, a této možnosti využívá stále více lidí. Jen málokdo z nich si však v tu chvíli uvědomuje negativa, která jsou s tím spojena, a většinou toho nakonec litují.

výběr sídla je pro podnikatele důležitý

Samozřejmě, výhody nelze popřít. Ty jsou zde hlavně finanční – není nutné mít koupenou či pronajatou další nemovitost, což zvláště dnes značně ušetří. A vzhledem k tomu, že právě začínající podnikatelé rozhodně nemají přebytek financí, je pochopitelné, že volí tu nejlevnější možnost. Negativa zde však jsou.

Tím první je fakt, že právě zde budete pořádat obchodní schůzky, a přiznejme si, obývací pokoj nepůsobí příliš profesionálně. Ano, můžete svého klienta vzít například do restaurace, avšak zdaleka ne všechny záležitosti se hodí probírat takto na veřejnosti. Někteří navíc i vyžadují soukromí. S tím je nutné počítat.

firma může sídlit i v panelákovém bytě

Dále je potřeba si uvědomit, že naše adresa bude tím pádem zapsána v obchodním rejstříku. To jednoduše znamená, že si kdokoliv bude moci zjistit, kde bydlíme. Můžeme samozřejmě namítnout, že dříve, v době telefonních seznamů, to bylo obvyklé, avšak dnes lidé dávají mnohem větší důraz na bezpečnost. Takto zveřejnit svou adresu nemusí tedy být ten nejlepší nápad, zvláště právě pro podnikatele.

V naprosté většině případů tedy platí, že jsme na tom lépe, pokud naše firma sídlí jinde. A je celkem jedno, zda jde o sídlo skutečné, se vším všudy, nebo jen virtuální. Právě tato druhá možnost je tím, na co bychom se mohli v tomto případě zaměřit. Nakonec totiž můžeme zjistit, že je pro nás přeci jen výhodnější.

Powered by: Wordpress