Není voda jako voda

Takové poležení na koupališti není marná věc. Stojí to sice denní výdělek, ale to nevadí. Nevadí ani to, že voda je silně podezřelá. Ale co, však se dělá rozbor, a to každou hodinu. Ehm, ehm. Řev kolem už drobátko štve a že se člověk nevejde pro hlavu na hlavě do bazénu… jenže si to zaplatil, sakra ne? A položit sem lehátko? Chá chá chá.

U rybníčku je jakž takž klid. Lidí tu rozhodně není více než tisícovka. Jenže, proč se děti pořád škrábou a drbají sotva vylezly z vody, vždyť vypadá čistá. A že se do ní vykálel psík? Co na tom, pes, lidi by to neudělali. Opravdu ne?

bazén ve dne

No, necháme černých myšlenek a koupíme si vlastní bazén. Jeho plusy už snad ani netřeba vypisovat. Ani jedna z věcí výše popsaných v něm a u něj nemůže nastat. Protože je náš, je na naší zahradě a tam máme klid a soukromí. A na jedné straně odpočívá na lehátku maminka, na druhé tatínek a děti řádí uprostřed. Nikdo není nikým rušen, neplatí se peníze za cestu, a voda? Ta je taková, jako si ji uděláme. Velmi dobře víme, co v ní je.

Jenže k tomu, aby to tak skutečně bylo se musí udělat pár krůčků. Nikterak náročných, pravda, ale udělat by se měly.

Tak především se musí hlídat filtr, zda pracuje správně jak má. Dále pak hlídat pH vody a také její přibližné složení. Tvrdost a další věci. Když je potřeba, musí nastoupit těžký kalibr, kterým je chemie. Nu a pak je již vše v pořádku a můžeme se koupat. A pokud chceme, postupně také zvyšovat komfort. Jak?

bazén v noci

Způsobů je hodně. Chlor lze nahradit prostředky které jej neobsahují. Na tablety můžeme zakoupit plovák, kde se budou rozpouštět postupně a nebude tak nutno jejich jiné dávkování. Ale nejlepší je obstarat si sůl do bazénu. To změní naprosto všechno a posune polohu koupání o hodně levelů výše. Jen je třeba to zkusit. Nebojte se toho. Vyzkoušejte to a poté uvidíte sami, že u bez ní vodu chtít nebudete.

Powered by: Wordpress