Co by vám sdělil elektrikář v rámci revize elektro

Elektrikáři se někdy doslova zhrozí z toho, co mají před sebou. Pokud revidují poměrně nově rekonstruovaný objekt, zkolaudovaný a prováděný profesionály, mívá revize elektro Revize elektro Revtech průběh celkem poklidný, ale zajímavé to může být například u kutilů, kteří si svůj příbytek promění na experimentální tvůrčí pracoviště, jak to prováděl například Ládínek v animovaném maďarském seriálu pro děti „Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka“.

elektrické zásuvky

Zásuvky v koupelně a v kuchyni – někteří kutilové příliš nedbají na bezpečnostní předpisy a realizují své záměry vysloveně podle nálady. A tak se může objevit zásuvka v těsném sousedství umyvadla či kuchyňského dřezu. Co to pro vás může znamenat? Přímý kontakt s vodou vás může usmrtit.

Příliš tenký průřez vodičů – profesionální elektrikář dobře ví, jaký průřez vodičů se používá pro zásuvkové a světelné okruhy. Ovšem pokud chce amatérský kutil ušetřit a pořídí průřez o něco tenčí, mohou být tato místa přetěžována a přehřívána, což může vést ke zkratu a vzniku požáru. A požárů zaviněných závadami na elektroinstalaci už hasiči poznali tolik, že byste se možná divili. Stačí nahlédnout do statistických údajů hasičského záchranného sboru.

elektrická prodlužovací šňůra

Prodlužovací šňůry – někdo se s elektroinstalací příliš nepárá a namísto povolání odborníka, který instaluje v místnosti další dvě potřebné zásuvky, si dotyční protáhnou zásuvku o pět metrů dál prodlužovacím kabelem. V zásadě to samo o sobě nebezpečné není, ale pokud šňůru někde něčím sevřete a prodřete izolaci, a následně na ni šlápnete bosou nohou (například pod psacím stolem), může to mít pro vás tragickou dohru.

Opravy hliníkového vedení – mnozí kutilové se zhostí i tohoto úkolu a vytváří různá provizoria, která dočasně fungují, až se z toho stane pravidlo a dočasná doba se přehoupne na dobu neurčitou. Se starým hliníkovým vedením si však není radno zahrávat a každý rozumný elektrikář vám doporučí zejména zásuvkové okruhy nahradit měděnými vodiči.

Powered by: Wordpress