Jak často kupujete náplně do tiskárny

Zaregistrovali jste, že ceny mnoha tiskáren jsou natolik nízké, že neodpovídají jejich technické náročnosti? Jsou to tak složitá zařízení, že například pořízení multifunkční inkoustové tiskárny (kopírka, scanner, tiskárna v jednom) do jednoho tisíce korun se zdá velice podezřelé, i když se jedná o značkového a renomovaného výrobce. Ve skutečnosti je toto pouze obchodní politika – trik, který vyvažuje nákup spotřebního materiálu neboli inkoustů, a v případě laserových tiskáren tonerů, případně optických válců.

šedá tiskárna

Když si koupíte inkoust do tiskárny a zaplatíte za něj přibližně stejnou sumu, jako za novou tiskárnu, nepřipadá vám to přinejmenším zvláštní? Přitom výrobní cena jedné krabičky inkoustu je natolik směšná, že by se počítala spíše na haléře, než na koruny. V tom právě vězí onen vtip, protože pravidelným nákupem spotřebního materiálu vydáte tolik peněz, že tím uhradíte výrobní náklady samotných tiskáren a ještě předáte výrobcům něco navíc jako výdělek za svou práci.

Nakupovat náplň do tiskárny se sice prodraží, ale obvykle pouze u originálních inkoustů a tonerů. Existuje ještě možnost pořídit tzv. kompatibilní spotřební materiál, který bude plnit stejný účel, ale za výrazně nižší částku. Nemáte tu sice stoprocentní jistotu kvality, kterou poskytuje (originální) výrobce, ale je velmi pravděpodobné, že s tímto řešením vystačíte, a ještě ušetříte.

náplně do tiskárny

Nejvíc na tom ovšem vydělá ten, kdo si tiskárnu kupuje jen pro občasný tisk a využívá ji spíše jako kvalitní velkoplošný scanner (což je vždy lepší, než scan z mobilu). Pokud náplně do tiskáren kupujete jen jednou za rok, nebo i méně častěji, pak výrobce tiskáren sponzoruje spíše vás, než vy jeho. A kdo nepotřebuje tisknout fotky a zejména jakýkoli tisk v barvách a vystačí s černobílým tiskem, je pro něho výhodnější koupit tiskárnu laserovou, než inkoustovou, navíc toner v tiskárně nezasychá, jako inkoust.

Powered by: Wordpress