Jak bojovat proti stresu


Mnoho z nás se musí potýkat se stresem každý den. Stres může pramenit z práce, školy, vztahů, rodiny, zdravotních problémů a ze spousty dalších věcí. Zvládání našeho stresu mohou ovlivňovat nejrůznější faktory, jako je genetika, naše osobnost, temperament, prožitá traumata, kariéra nebo podpora, kterou máte ze svého okolí.

Jak tedy můžete bojovat se stresem a snížit jeho hladinu?

Fyzická aktivita

Pohyb těla a fyzická aktivita může pomoci snížit stres a zlepšit vaši náladu. Ať už se jedná o aerobní cvičení nebo silový trénink, sport může být velký pomocník pro snížení stresu. Spousta studií ukázalo, že pravidelné cvičení zlepšilo i stav psychických onemocnění u těch, kteří ho provozovali.

cvičení

Vyvážená dieta

Strava ovlivňuje každý aspekt našeho zdraví, a stejně tak i úroveň stresu. Podle studií jsou lidé, kteří dodržují dietu bez vysokého obsahu nasycených tuků a cukru, a vyhýbají se zpracovaným potravinám, méně náchylnější k nadměrné hladině stresu. Konzumovat byste měli zdravou stranu plnou vitamínů a všech důležitých živin, jako je ovoce, zelenina, luštěniny, ryby, drůbež, ořechy nebo semínka.

Bylinky

Bylinky jsou přírodní prostředek, který vám může pomoci se stresem. Dají se konzumovat například prostřednictvím bylinkových čajů. Které čaje jsou účinné pro uvolnění a snížení hladiny stresu? Je to meduňkový čaj https://darka-shop.cz/katalog/cerstve-a-kvalitni-bylinky/caje-podle-obsazenych-bylinek/medunkovy-caj, heřmánkový čaj, čaj z kozlíku lékařského, levandulový čaj anebo mateřídouškový čaj.

Zaměřte se na sebepéči

Vyhraďte si ve svém životě čas, kdy se budete věnovat jen sami sobě. Lidé, kteří se dokáží soustředit i na sebe, mají menší úroveň stresu. Taková sebepéče může zahrnovat cvičení, dopřání si masáže, věnování se koníčkům, aromaterapie, jóga, meditace, dlouhá koupel, procházka anebo čtení vaší oblíbené knihy.

čtení

Bez kofeinu

Podle studií může kofein zvyšovat hladinu stresu, jelikož stimuluje náš centrální nervový systém. Pokud jste ve vysokém stresu, pokuste se vynechat kávu, černý a zelený čaj nebo hořkou čokoládu, v které je také kofein.

Powered by: Wordpress