Menstruační kalhotky nemusí být drahé


Revoluci v v oblasti menstruačních pomůcek se staly menstruační kalhotky. Menstruační kalhotky jsou pomůckou, která zajišťuje ženám vysoký komfort během menstruace, snadné používání, snadnou údržbu, a ve finále také nižší cenu, než při nákupu jednorázových menstruačních pomůcek.

menstruační kalhotky

Říkáte si, jak můžou být menstruační kalhotky levnější než jednorázové pomůcky? Vždyť cena za jedny kalhotky je úplně někde jinde, než například za krabičku tampónů. Ano, to je sice pravda, jenomže nezapomeňte na to, že menstruační kalhotky můžete znovu použít. Cena menstruačních kalhotek se tak ve finále pohybuje daleko níže, než pokud si každý měsíc kupujete jednorázové menstruační pomůcky. Pokud se totiž o menstruační kalhotky správně staráte, mohou vám vydržet dlouhé měsíce, ne-li roky. Samozřejmě, čím kvalitnější kalhotky je, tím vyšší je pravděpodobnost, že vám vydrží dlouho. Při 1 nákupu menstruačních kalhotek se tedy opravdu nevyplatí šetřit, a vyberte si je raději osvědčenou kvalitu, která vám zajistí to, že si nebudete muset za pár měsíců kupovat nové kalhotky.

vložky

Kalhotky jsou velmi snadné na použití. Nosíte je prakticky stejně, jako normální kalhotky, jenom s tím rozdílem, že vás chrání během menstruace. Obsahují totiž absorpční vrstvu, která do sebe nasaje menstruační krev. Další vrstva pak zajišťuje to, že krev nepoteče na vaše oblečení. Další vrstva pak zabraňuje zápachu a množení bakterií v látce kalhotek.

A jak se pak o použité kalhotky starat? No naprosto stejně, jako o vaše ostatní oblečení. Někdo rád nechává kalhotky po použití odmočit v studené vodě, což je naprosto v pořádku, nicméně to není nutnost. Kalhotky si dáte do pračky, a a vyperete spolu s ostatním oblečením. Jedinou podmínkou je, že při praní nesmíte přidávat tekutý prací prostředek, jelikož by se tím mohla narušit sací vlastnost kalhotek. Kalhotky poté nechte volně uschnout na vzduchu. Nepoužívejte sušičku. Ta totiž kalhotkám opravdu neprospívá.

Powered by: Wordpress