Jak zvýšit testosteron přirozeně


Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, jak zvýšit testosteron (přirozeným způsobem) v krevním oběhu, aniž by vás to nějak poškodilo? Také patříte k lidem, kteří uznávají spíše přírodní alternativní léčbu, a už mají dost těch lékařských experimentů, výroby syntetických preparátů a tisíců vedlejších účinků, což nahrává klasickému „vytloukání klínu klínem“? Testosteron je hormon. Velmi důležitý hormon, bez jehož existence by muži vypadali úplně jinak. Vlastně by to vůbec nebyli muži, a lidstvo by dávno vyhynulo, protože by neměl kdo oplodnit samičky, tedy ženy. V první řadě potřebujeme testosteron k pevné erekci a k pohlavnímu styku. A co dál?

negativní vliv stresu

Další zásadní funkcí testosteronu je svalová práce, síla, mužnost, odvaha, vitalita a zájem fyzicky se projevovat v hmotném světě. Jakmile vám hladina tohoto hormonu klesne, jste unavení, nevrlí, otrávení, nic vás nebaví, nic se vám nedaří, a začne se měnit i okruh vašich přirozených zájmů, poměrně často směrem do hospody nebo doma na kanape. Muž bez testosteronu je k nepoužití v posteli, a rozhodně jej neuvidíte ani na hřišti, ani na cyklostezce nebo v posilovně.

kvetoucí Ženšen

Jak si testosteron přirozeně udržet

V první řadě zajděte do prodejny zdravé výživy a vegetariánské restaurace, tam načerpáte spoustu informací o tom, jak se zdravěji stravovat. Vyházejte veškeré bílé pečivo a sladkosti a vyměňte je za ovoce, zeleninu, ořechy, luštěniny a celozrnné pečivo a obiloviny.

Začnete se více hýbat a vyhýbat. Co tím máme na mysli? Vyhýbejte se stresovým situacím a hýbejte se ve smyslu vhodného sportu. Cvičte, posilujte a nelenošte.

Proti stresu adaptogeny – užívejte čistě přírodní přípravky na posílení tvorby testosteronu a na utlumení stresových hormonů. V zásadě platí nepsané pravidlo, že čím více stresu, tím méně testosteronu. Adaptogenní bylinky dovedou stresové hormony držet na uzdě a váš testosteron zas bude stoupat tam, kam má.

Powered by: Wordpress