Finanční situace seniorů


Spousta lidí má fyzicky velice náročnou práci, která jim dokáže ubrat pár let života. Každý se těší do důchodu, protože je to období kdy už nemusíme chodit do práce a budeme si jen užívat volný čas, penzi a vnoučata. Každý rok se mají penze pravidelně na základě zákona zvedat, ale loni došlo ke snížení valorizace a to z důvodu neudržitelného růstu státního dluhu. Je jasné že zatímco vlády stát zadlužují, budou to platit občané, kteří už tak státu každý měsíc odvedou nemalé peníze.

starší pár

Stát neumí dlouhodobě hospodařit a politici rozhazují nekontrolovatelně peníze za hlouposti. Předražené státní zakázky jsou jen třešničkou na dortu. Problémem je i všudypřítomná korupce, ze které zatím není cesta ven. Peníze tak tečou všude, a obyčejní občané platí a platí. Zvyšují se daně, zvyšuje se věk odchodu do důchodu a obyčejný člověk jen zapláče. Problém je, že na jedné straně politici zvyšují nároky na obyvatele, a na straně druhé si pravidelně nezapomínají zvyšovat své statisícové příjmy.

peníze spoření

Všem je jasné že důchod není ráj fahd.cz, protože vyžít z něj je často nadlidský úkol. Zaplatit z důchodu bydlení včetně energií, které skokově zdražily, stále dražší potraviny a hlavně léky je často nemožné. Inflace je čím dál vyšší a lidé si tak za svůj vydařený důchod koupí čím dál méně. Proto je potřeba na důchod myslet předem a zkusit si na něj alespoň něco málo našetřit.

Z dlouhodobého hlediska se rozhodně nevyplácí ukládat si peníze do kasičky a nebo je nechávat na účtu, který není úročený. Mnohem lepší je využívat různé investiční fondy a nebo nakupovat třeba cihličky zlata. Jsou komodity, které budou mít stále vyšší a vyšší cenu, a na důchod je potřeba myslet už v produktivním věku. Je jasné že obyčejný zaměstnanec s průmětnou mzdou nemůže našetřit na důchod miliony a ještě podporovat děti, které rozhodně nemají snadný start do života, ale je lepší našetřit alespoň něco než nemít nic.

Powered by: Wordpress